fot. Radosław Czarnecki/ Pixabay
w

Poczta Polska szuka nowego prezesa. Znamy wymagania

Poczta Polska rozpoczyna poszukiwania kandydata na stanowisko prezesa zarządu. Ostatnie zmiany kadrowe spółki przebiegały w atmosferze skandalu. Jak będzie tym razem?

Poczta Polska stała się obiektem kontrowersji już na początku kwietnia, gdy spółka zastąpiła dotychczasowego prezesa zarządu – Przemysława Sypniewskiego. Na czele instytucji stanął bliski współpracownik Mariusza Błaszczaka, bo wiceminister obrony, Tomasz Zdzikot. Był to moment bezpośrednio przed pierwotnie planowanymi wyborami korespondencyjnymi.

Jednak Poczta Polska nie kończy na kwietniowych rotacjach. Rada nadzorcza państwowej spółki ogłosiła nowe postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu. Rekrutacja będzie przebiegała dwuetapowo. Najpierw zainteresowani muszą pisemnie zgłosić swoją kandydaturę do 5 czerwca do godz. 15:00.

Sprawdź również: Zarząd PKO BP powołany na nową kadencję

Co ważne, spółka podała również do informacji publicznej podstawowe wymagania na stanowisko prezesa. Kandydat musi mieć m.in. wykształcenie wyższe oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie na „stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych bądź wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej”. Ponadto, Poczta Polska zaznacz, iż kandydat musi mieć „co najmniej pięcioletni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczenia usług na podstawie innej umowy, lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek”.

Poczta Polska rusza z rekrutacją.
fot. Centrala Poczty Polskiej/ Wikimedia Commons

Co ciekawe, Poczta Polska wymaga także niekaralności. Pewne ograniczenia z kolei będą miały osoby sprawujące funkcje polityczne – na stanowisko prezesa zarządu spółki nie może zostać wybrany członek partii ani pracownik jakiejkolwiek frakcji.

O szczegółach oferty można przeczytać w oficjalnym komunikacie spółki.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chińskie władze chcą monitorować, co jedzą obywatele.

Chińskie władze chcą wiedzieć, co jedzą obywatele

Tarcza 4.0 z pieniędzmi dla kościoła.

Tarcza 4.0 dopłaci do kościołów i związków wyznaniowych