w ,

Rafał Trzaskowski za wstrzymaniem CPK, PFN i przekopu Mierzei

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że chce, aby rząd wstrzymał się z dalszymi pracami nad Centralnym Portem Komunikacyjnym oraz przekopem Mierzei Wiślanej. Ponadto, apeluje również o zakończenie działalności Polskiej Fundacji Narodowej. Środki z oszczędności miałyby zostać przeznaczone na walkę z pandemią.

Trzaskowski mocno o władzy

W środę kandydat na prezydenta KO, Rafał Trzaskowski, podczas konferencji prasowej zaznaczył, że jest zaniepokojony skalą bezrobocia w Polsce. Liczba osób bez pracy zbliża się do 1 mln, a sami pracodawcy są zmuszeni do obniżania pensji zatrudnionych. Co za tym idzie, mniej środków wpływa również do kas samorządów.

Sprawdź również: Bezrobocie w Polsce. Rzeczniczka GUS podaje dane

Dlatego potrzebna jest polityka oparta na nowej solidarności, gdzie rząd nadąża za ludźmi i gdzie rząd odpowiada na najważniejsze pytania i dylematy. Gdzie prezydent RP pełni aktywną rolę, a nie jest tylko niemym świadkiem wydarzeń – stwierdził Rafał Trzaskowski.

Kandydat w wyścigu o fotel prezydenta głośno mówi o przysłowiowym zaciskaniu pasa. Jego zdaniem priorytetem rządu powinna być obecnie ochrona miejsc pracy, służby zdrowia i bezpieczeństwo.

Rafał Trzaskowski krytykuje wydatki rządu.
fot. Wikimedia Commons

Rafał Trzaskowski i pieniądze rządu

Postuluję, aby trzy najbardziej kontrowersyjne inwestycje rządu zostały odłożone na dwa-trzy lata, przynajmniej do momentu, w którym uporamy się z epidemią – podkreślał Trzaskowski. Chodzi przede wszystkim o wstrzymanie się z budową CPK, przekopem Mierzei Wiślanej oraz działalnością Polskiej Fundacji Narodowej.

Ponadto, Rafał Trzaskowski wskazał też kierunek potencjalnych działań w dobie pandemii. Polityk proponuje konkretne sumy na realizację owych postulatów.

Po pierwsze, budżet CPK, który jest szacowany na 75 mld zł, powinien zostać przekazany na poduszkę antykryzysową dla ludzi, którzy tracą pracę w związku z epidemią. Po drugie, całość budżetu PFN, ponad 100 mln zł, powinien zostać przekazany na pomoc szpitalom. Po trzecie, środki z przekopu Mierzei Wiślanej, które szacuje się na 2 mld zł, powinny zostać przekazane na premie dla lekarzy i pielęgniarek – oświadczył Trzaskowski.

Nie szczędził też gorzkich słów w stronę rządzących.

– Wszyscy wiemy, że żyjemy w zupełnie nowej rzeczywistości. Niestety wygląda na to, że nie wiedzą o tym ani rządzący, ani prezydent Rzeczpospolitej – przekonywał.

Sprawdź również: TVP zapowiada pozew na Trzaskowskiego

Czas na nową solidarność – konferencja prasowa.

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Środa, 27 maja 2020

Źródło: DoRzeczy

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Bardzo podoba mi się sposób przekazywania informacji. Artykuły są krótkie, przekazywane są tylko informacje, które nie są mieszane z różnymi opiniami. Jak narazie robicie dobrą robote!

    Pozdrawiam całą ekipę VETO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mateusz Morawiecki o środkach z KE

Mateusz Morawiecki o miliardach z KE: Znakomity punkt startu

Zarząd PKO BP powołany na nową kadencję