w

San Francisco zapłaci kryminalistom 300 dolarów. „Nie bierzcie udziału w strzelaninach”

San Francisco będzie wypłacać 300+ kryminalistom, by nie strzelali do innych. Podobny program został już uruchomiony w Richmond, w Kalifornii.

San Francisco wprowadza pilotażowy program, w ramach którego będzie płacić osobom z grup wysokiego ryzyka, aby do nikogo nie strzelały, ponieważ w mieście rośnie liczba przestępstw z użyciem broni palnej.

  • W tym celu, zapłacono 10 osobom, które uznano za pot. niebezpieczne, 300 dolarów miesięcznie, aby nie brały udziału w takich przestępstwach.

Uczestnicy są również uprawnieni do otrzymania dodatkowych 200 dolarów miesięcznie poprzez takie sposoby, jak praca, chodzenie do szkoły lub bycie mediatorem.

Sheryl Davis, dyrektor wykonawczy Komisji Praw Człowieka, uznała że to krok w dobrym kierunku.

Te małe inwestycje mogą odmienić życie jednostek, ale mogą też odmienić społeczności. (…) Naprawdę chodzi [nam] o to, jak poprawić bezpieczeństwo publiczne w okolicy.


Program rozwijany jest przez Komisję Praw Człowieka i Biuro Rozwoju Ekonomicznego. Finansowany będzie przez Dream Keeper Initiative, inicjatywę z San Francisco, która działa w celu przekierowania funduszy do czarnej społeczności. Oficjalnie zostanie uruchomiona w październiku.

Program podąża za podobnym w Richmond w Kalifornii, który został nazwany przez media „gotówką dla przestępców”. Krytyk całej koncepcji, David Freddoso stwierdził:

  • „Program został również wypróbowany w Sacramento, gdzie jego promotorzy chwalą się, że tylko 44% uczestników zostało następnie aresztowanych pod nowymi zarzutami – dobrze, o ile nie policzysz około jednej trzeciej uczestników, którzy zrezygnowali lub zostali aresztowani w ciągu pierwszych sześciu miesięcy”

Posunięcie to ma miejsce, gdy Kalifornia pracuje również nad tym, by stać się pierwszym stanem, który będzie płacił narkomanom kilkaset dolarów za pozostanie w czystości.


Źródło: foxnews.com

Przeczytaj również: Samoloty szpiegowskie FBI monitorowały jednego podejrzanego przez prawie 429 godzin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twitter wprowadzi nową funkcję. Automatyczne bany za szerzenie nienawiści

Twitter wprowadzi nową funkcję. Automatyczne bany za szerzenie nienawiści

Szaleństwo na stacjach paliw. Tankowanie LPG najdroższe od 9 lat!

Szaleństwo na stacjach paliw. Tankowanie LPG najdroższe od 9 lat!