w

Wiceprezes Pekao zrezygnował z funkcji, ale nie odchodzi

fot: wikimedia commons.

Dotychczasowy wiceprezes Pekao Marek Lusztyn złożył rezygnację z pełnienia funkcji. Nie będzie sprawował obowiązków od 30 czerwca. Pozostanie jednak w strukturach Pekao.

Sprawdź również: Nocna dymisja rady nadzorczej w banku Pekao

Wiceprezes Pekao odchodzi

O tym, że wiceprezes Pekao rezygnuje z funkcji, poinformowało biuro prasowe w poniedziałek wieczorem. Bank wystosował oficjalny komunikat, w którym potwierdza decyzję Lusztyna.

Mając na uwadze zapewnienie zachowania ciągłości podejmowania decyzji, zgodnie z dobrymi praktykami, Wiceprezes Marek Lusztyn złożył rezygnację ze skutkiem na datę przyszłą (30 czerwca br.), aby umożliwić Radzie Nadzorczej Banku dokonanie wyboru następcy na tym stanowisku.

– czytamy w komunikacie Banku Pekao.

Zanim wiceprezes Pekao został wybrany na swoje stanowisko (w 2017 roku), przez prawie 10 lat pracował w strukturach Grupy UniCredit. Był to wówczas największy akcjonariusz polskiego banku.

Wiceprezes Pekao odejdzie 30 czerwca.
fot. Marek Lusztyn/ materiały prasowe

Zmiany w strukturach Pekao

Co ważne, dotychczasowy wiceprezes Pekao Marek Lusztyn od 29 listopada 2019 r. do 22 kwietnia br. pełnił nawet funkcję prezesa spółki. Po powołaniu na to stanowisko Leszka Skiby Lusztyn ściśle współpracował z następcą przy realizacji wcześniej już rozpoczętych projektów. W tym samym czasie jako wiceprezes zarządu nadzorował pion zarządzania ryzykami.

Wiceprezes Pekao pozostanie w strukturach banku.
fot. Leszek Skiba

To w dużym stopniu dzięki Markowi oraz jego zespołowi mamy Bank dobrze przygotowany na trudne czasy, w których w związku z pandemią znalazła się gospodarka. Osobiście zawsze będę Markowi wdzięczny za współpracę w tych ostatnich tygodniach. Wspólnie zaprezentowaliśmy rynkowi dobre wyniki pierwszego kwartału oraz podsumowaliśmy działania Banku w 2019 r. Prowadzone przez niego projekty zostały zakończone. To wsparcie Marka dla rozpoczętych procesów było ważne dla wszystkich akcjonariuszy i Zarządu – zaznaczył Leszek Skiba cytowany w komunikacie Pekao.

Teraz Lusztyn mimo rezygnacji z funkcji pozostanie w strukturach Pekao. Podobnie jak wcześniej, będzie kierował pionem zarządzania ryzykami.

Wyniki Pekao wielokrotnie potwierdziły, że nasza polityka jest właściwa. Zostawiam Bank dobrze przygotowany na ciężkie czasy i ze znakomitym zespołem. Jestem dumny, że w trudnym momencie zmian mogłem pomóc w kierowaniu Bankiem i przeprowadzeniu go ze spokojem w kolejne etapy – skomentował cytowany w komunikacie wiceprezes Pekao.

Sprawdź również: Zarząd PKO BP powołany na nową kadencję

Źródło: businessinsider.com.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Senat poparł poprawki do ustawy o wyborach.

  Senat przyjąłem poprawki o wyborach prezydenckich

  hong kong tear gas ice cream

  W Hong Kongu zjesz lody o smaku gazu łzawiącego