w ,

Apple i Google zawieszają Parlera w swoich sklepach z aplikacjami

Apple i Google zawieszają aplikację Parler po piątkowej decyzji Twittera o zablokowaniu osobistego konta prezydenta Trumpa po tym, jak tłum jego lojalistów szturmował stolicę USA, co doprowadziło do rozlewu krwi. Firma technologiczna oskarżyła Trumpa o podżeganie do przemocy.

Apple szacuje, że w sobotę pobrało Parler ponad 1,5 miliona użytkowników.

  • Rzecznik Apple w oświadczeniu dla FOX Business: Zawsze wspieraliśmy różne punkty widzenia reprezentowane w App Store, ale na naszej platformie nie ma miejsca na nielegalną i niebezpieczną działalność.
  • Parler nie podjął odpowiednich działań w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się fake newsów, które są poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi. Zawiesiliśmy aplikację Parler w App Store do czasu rozwiązania tych problemów.

Trump zbanowany w social mediach

Google zablokował Parler w swoim sklepie już w piątek.

Apple wysłało pismo do kierownictwa firmy Parler w którym wyjaśnia, że przywróci aplikację jeśli ta zaktualizuje swoje działania do zgodnych z wytycznymi – filtrowanie niebezpiecznych i szkodliwych treści.

  • Firma zajmująca się analizą danych, App Figures, oszacowała, że w sobotę pobieranie danych przez Parlament przekroczy 1,5 miliona w App Store, napędzane w dużej mierze przez pro-Trumpowych konserwatystów pozostawiających Twittera w proteście.

Rzecznik prasowy firmy Google potwierdził w Fox News, że ich polityka wymaga, aby aplikacje czuwały nad bezpieczeństwem i usuwały nieprzyzwoite treści w tym posty podżegające do przemocy.

  • Większość deweloperów zgadza się na te warunki.
  • “Jesteśmy świadomi, że w aplikacji Parler, która ma na celu podburzanie do przemocy w USA, nadal zamieszczane są posty” – napisał rzecznik Google w oświadczeniu. “W świetle tego trwającego i pilnego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego zawieszamy oferty aplikacji w Play Store do czasu rozwiązania tych problemów”.

Amerykańska administracja informuje, że negocjuje ze wszystkimi stronami działalność konta @POTUS

“Parler wspiera wolność słowa”

Jak dowiadujemy się z komunikatu firmy, misją Parler jest stworzenie platformy w społecznym duchu wolności słowa i platforma nie zezwala na wykorzystywanie seksualne dzieci i zamieszania treści przez organizację terrorystyczne lub kradzież własności intelektualnej.

Amazon wypowiedział usługi prawicowemu serwisowi społecznościowemu Parler

Gigant sprzedaży internetowej Amazon wypowiedział w niedzielę swoją platformę internetową prawicowemu serwisowi społecznościowemu Parler, motywując to “pogwałceniem zasad”.

  • Serwis Parler został założony w 2018 r. przez informatyka Johna Matze, Jareda Thomsona oraz republikańską donatorkę Rebekę Mercer. Deklaruje się jako bezstronne medium społecznościowe. Szybko jednak zdobył dużą popularność wśród zwolenników prezydenta Donalda Trumpa i prawicowych konserwatystów.

Rejestracja na veto.media

  • REDAKCJA VETO: W odpowiedzi na całe zamieszanie – zachęcamy do rejestracji na naszej stronie, ponieważ każdego mogą kiedyś po prostu zdjąć. Tworzymy własne kanały, aby wspierać wolnościowe podejście do świata, które według wszystkich algorytmów nie jest modne.
  • Myśl wolnościowa nie należy do żadnej partii i nie jest żadną własnością.
  • Pluralizm – mogę się z Tobą nie zgadzać, ale masz prawo do swojego zdania.

Państwo interesuje się zakupem hoteli. Gołębiewski: To niepokojące

Państwo interesuje się zakupem hoteli. Gołębiewski: To niepokojące

LOCKDOWN Z KARTONU: akcja #otwieraMY – przedsiębiorcy walczą o przetrwanie za wszelką cenę

LOCKDOWN Z KARTONU: akcja #otwieraMY – przedsiębiorcy walczą o przetrwanie za wszelką cenę