w

Premier krytykuje prywatną służbę zdrowia. Czy Morawiecki dostał się do lekarza?

Premier krytykuje prywatną służbę zdrowia – próba odwrócenia uwagi?

Podczas czwartkowej konferencji dotyczącej nowych obostrzeń związanych z epidemią Mateusz Morawiecki krytykował opozycję i prywatną służbę zdrowia.

Przypomnijmy sobie jeszcze raz, co opozycja w sytuacji służby zdrowia proponowała – komercjalizację. A czy służba prywatna dzisiaj – wobec której mam najwyższy szacunek oczywiście także – ratuje zdrowie i życie pacjentów COVID-19? Czy słyszymy o tym, że jakieś wielkie szpitale prywatne są otwarte i właśnie zamieniane na (szpitale) dla pacjentów leczonych na COVID-19?

Otóż nie, tylko państwo w takich najtrudniejszych chwilach próby musiało rzucić i rzuciło wszystkie swoje siły i środki, wszystkie swoje rezerwy i odwody po to, żeby uratować jak najwięcej Polaków; po to żeby ratować zdrowie Polaków, życie Polaków, ale jednocześnie też ratować miejsca pracy, ratować gospodarkę – mówił Morawiecki.

Krytykę premiera negatywnie oceniło wiele osób, do całej sytuacji odniósł się również LUXMED. Słowa wywołały gigantyczne wzburzenie w środowisku lekarskim. Ludzie uważają, że to nie jest czas na wszczynanie takich sporów i odnoszenie się do opozycji.

  • Słowa premiera Morawieckiego skomentowała Anna Rulkiewicz, szefowa Luxmedu, prywatnej sieci medycznej. Oceniła, że „pracodawcy medycyny prywatnej od początku pandemii wspierają system ochrony zdrowia”.

„Zarówno w drugiej fali, jak i obecnie aktywnie walczymy o życie i zdrowie pacjentów” – napisała na Twittterze.

Luxmed: Odpowiedź na krytykę prywatnej służby zdrowia.
  • Głos w tej kwestii zabrał też Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP, podkreślając, że prywatny sektor ochrony zdrowia zawsze był gotowy do walki z pandemią. Przypomniał, na prośbę ministra zdrowia z października 2020 roku szpitale prywatne udostępniły ok.1000 łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Indeks towarowy Bloomberg, który dotychczas poszedł w dół o 2,3% w ujęciu miesięcznym, może odnotować najgorszy miesiąc od września ubiegłego roku. Pogorszenie nastrojów na rynkach azjatyckich przyczyniło się do umocnienia dolara, tym samym powodując konsolidację cen coraz większej liczby surowców – ostatnio metali przemysłowych.

Nastroje na rynkach towarowych. Indeks Bloomberg w dół

Co łączy marihuanę i kryptowaluty? [WeedWeek]

Co łączy marihuanę i kryptowaluty? [WeedWeek]