w

Przyszłość podatków. Minister finansów składa deklaracje

Jak zapewnił minister finansów Tadeusz Kościński: Nie trwają obecnie prace, które miałyby prowadzić do zwiększenia poziomu stawek podatków CIT, VAT i PIT.

  • Oczywiście, pracujemy nad tym, by wyrównywać podatki, by byłe sprawiedliwe i pracujemy nad uszczelnianiem. Nie ma planów, by podwyższyć podatek CIT, VAT i PIT. Nie pracujemy nad tym.
  • Dodał również w odpowiedzi na pytanie o możliwość odejścia od podatku od reklam i innych podatków sektorowych i wprowadzenia podatku przychodowego dla spółek kapitałowych, że „na razie nie ma takich planów, by podatek od reklam to zastąpić”.

Kontrowersyjny podatek od reklam w fazie prekonsultacji

Minister informuje, że resort może dostosować propozycję podatku od reklam, ale to nastąpi dopiero w procesie prekonsultacji takich rozwiązań.

  • Prekonsultacje projektu ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów, dostępnego na stronie Ministerstwa Finansów trwały do 16 lutego. Jego przyjęcie przez Radę Ministrów planowane jest na I kw.
  • Ustawa miałyby obowiązywać od II półrocza 2021.

Podatków więcej nie będzie, ale co innego z „opłatami”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ropa osiągnęła maksimum? Rentowności ograniczają ceny surowców

Ropa osiągnęła maksimum? Rentowności ograniczają ceny surowców

Biedronka sprzedaje test Primacovid. Eksperci: test nie daje żadnej wiedzy

Biedronka sprzedaje test Primacovid. Eksperci: test nie daje żadnej wiedzy