w ,

Indie zakażą posiadania kryptowalut? Trwają pracę nad ustawą

Indie zakażą posiadania kryptowalut?

Bitcoin znowu osiąga szczyty. Po raz pierwszy w historii została przebita bariera 60 tys. dolarów. Mimo wszystko, od wczoraj zaczęła się korekta – bitcoin notuje prawie 8% przeceny w ciągu 24 godzin. Jedną z przyczyn może być wiadomość, która obiegła świat – możliwy zakaz Indii dotyczący kryptowalut.

  • Indie mają zaproponować ustawę zakazującą kryptowalut, nakładającą grzywny na każdego, kto handluje kryptowalutami w kraju lub posiada takie cyfrowe aktywa.
  • Projekt ustawy kryminalizowałby posiadanie, emisję, wydobycie, handel i transfer aktywów kryptowalutowych. Jest to zgodne z programem rządu ze stycznia tego roku, który obejmował zakaz prywatnych walut wirtualnych, takich jak bitcoin, oraz ustanowienie ram dla oficjalnej waluty cyfrowej.
  • Projekt ustawy dawałby posiadaczom kryptowalut do sześciu miesięcy na ich sprzedaż. Byłyby to jedne z najostrzejszych przepisów na świecie. Nawet chiny, które zakazały wydobycia i handlu, nie penalizują ich posiadania.
Według Reutersa, urzędnicy są niemal pewni, że ustawa może przejść, ponieważ rząd premiera Narendry Modiego ma większość w Parlamencie. Jeżeli informacja się potwierdzi, a ustawa wejdzie w życie, będzie to ogromny cios dla całej branży.

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Ujemne oprocentowanie lokat? UOKiK przeciw!

Ujemne oprocentowanie lokat? UOKiK przeciw!

Ropa osiągnęła maksimum? Rentowności ograniczają ceny surowców

Ropa osiągnęła maksimum? Rentowności ograniczają ceny surowców