w ,

Indie zakażą posiadania kryptowalut? Trwają pracę nad ustawą

Indie zakażą posiadania kryptowalut? Trwają pracę nad ustawą

Indie zakażą posiadania kryptowalut?

Bitcoin znowu osiąga szczyty. Po raz pierwszy w historii została przebita bariera 60 tys. dolarów. Mimo wszystko, od wczoraj zaczęła się korekta – bitcoin notuje prawie 8% przeceny w ciągu 24 godzin. Jedną z przyczyn może być wiadomość, która obiegła świat – możliwy zakaz Indii dotyczący kryptowalut.

 • Indie mają zaproponować ustawę zakazującą kryptowalut, nakładającą grzywny na każdego, kto handluje kryptowalutami w kraju lub posiada takie cyfrowe aktywa.
 • Projekt ustawy kryminalizowałby posiadanie, emisję, wydobycie, handel i transfer aktywów kryptowalutowych. Jest to zgodne z programem rządu ze stycznia tego roku, który obejmował zakaz prywatnych walut wirtualnych, takich jak bitcoin, oraz ustanowienie ram dla oficjalnej waluty cyfrowej.
 • Projekt ustawy dawałby posiadaczom kryptowalut do sześciu miesięcy na ich sprzedaż. Byłyby to jedne z najostrzejszych przepisów na świecie. Nawet chiny, które zakazały wydobycia i handlu, nie penalizują ich posiadania.

Według Reutersa, urzędnicy są niemal pewni, że ustawa może przejść, ponieważ rząd premiera Narendry Modiego ma większość w Parlamencie. Jeżeli informacja się potwierdzi, a ustawa wejdzie w życie, będzie to ogromny cios dla całej branży.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Jeden ping

  1. Pingback:

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Ujemne oprocentowanie lokat? UOKiK przeciw!

  Ujemne oprocentowanie lokat? UOKiK przeciw!

  Ropa osiągnęła maksimum? Rentowności ograniczają ceny surowców

  Ropa osiągnęła maksimum? Rentowności ograniczają ceny surowców