w ,

InPost podbija Polskę. Paczkomaty przy kościołach

Paczkomaty przy kościołach – o co chodzi?

InPost rozwija się w zaskakującym tempie. W 2020 roku firma podwoiła sprzedaż – liczba przesyłek zwiększyła się ponad dwukrotnie, sieć paczkomatów także rosła dynamicznie, wprowadzone zostały liczne innowacje. 2021 rok również zaczął się wyśmienicie.

  • Spółka planuje kolejne etapy swojej ekspansji – tym razem poszukiwane są nowe miejsca dla paczkomatów.

Firma InPost zaczęła kierować do parafii propozycję wynajmu należących do nich działek pod Paczkomaty, oferuje m.in. usługę Podaj Dalej za symboliczny grosz. Stawianie automatów paczkowych na gruntach kościelnych planuje również Poczta Polska.

  • Według ustaleń „Rzeczpospolitej” oferty od InPostu otrzymują parafie w całym kraju. Firma za udostępnienie działki pod Paczkomat proponuje 500 zł czynszu, ekwiwalent za dodatkowe zużycie prądu oraz korzystanie za symboliczny grosz z usługi Podaj Dalej (spółka podkreśla, że proboszczowie mogą dzięki niej łatwo przekazywać korespondencję i inne materiały parafianom).

Spółka podkreśla, że pojawienie się Paczkomatu zapewni „technologiczny rozwój miejscowości” oraz, „biorąc pod uwagę zasięg i popularność korzystania z paczkomatów oraz fakt, że pandemia rozbudziła potrzebę korzystania z zakupów online”.

  • „Taki krok zostanie przyjęty z uznaniem przez społeczność zgromadzoną wokół parafii”. Zapewnia, że jej automaty będą szczególnie starannie dostosowywane do wymogów otoczenia, „tak by w jak największym stopniu wpasowały się w okolicę, nie zaburzając jej wyjątkowego klimatu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wszczął postępowania antymonopolowe przeciw Telewizji Polsat i czterem spółkom z grupy kapitałowej Discovery, właściciela TVN - poinformował Urząd. Zastrzeżenia budzi m.in. sposób sprzedaży ich kanałów w pakietach, co może działać na niekorzyść m.in. operatorów kablowych. Za nadużywanie pozycji dominującej przedsiębiorcom grozi kara do 10 proc. rocznego obrotu.

UOKiK wszczyna postępowanie antymonopolowe przeciw Polsatowi i właścicielowi TVN

Po blisko trzech miesiącach od mszy w Starachowicach z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków PiS oficjalne stanowisko w sprawie zajął komendant wojewódzki policji w Kielcach. Mundurowi nie ukarzą uczestników nabożeństwa, bo w ich ocenie msza miała charakter państwowy. Lokalni działacze już zapowiedzieli odwołanie od tej decyzji.

Śledztwo ws. Jarosława Kaczyńskiego. Kary nie będzie, bo msza miała „charakter państwowy”