w ,

InPost podbija Polskę. Paczkomaty przy kościołach

Paczkomaty przy kościołach – o co chodzi?

InPost rozwija się w zaskakującym tempie. W 2020 roku firma podwoiła sprzedaż – liczba przesyłek zwiększyła się ponad dwukrotnie, sieć paczkomatów także rosła dynamicznie, wprowadzone zostały liczne innowacje. 2021 rok również zaczął się wyśmienicie.

  • Spółka planuje kolejne etapy swojej ekspansji – tym razem poszukiwane są nowe miejsca dla paczkomatów.

Firma InPost zaczęła kierować do parafii propozycję wynajmu należących do nich działek pod Paczkomaty, oferuje m.in. usługę Podaj Dalej za symboliczny grosz. Stawianie automatów paczkowych na gruntach kościelnych planuje również Poczta Polska.

  • Według ustaleń „Rzeczpospolitej” oferty od InPostu otrzymują parafie w całym kraju. Firma za udostępnienie działki pod Paczkomat proponuje 500 zł czynszu, ekwiwalent za dodatkowe zużycie prądu oraz korzystanie za symboliczny grosz z usługi Podaj Dalej (spółka podkreśla, że proboszczowie mogą dzięki niej łatwo przekazywać korespondencję i inne materiały parafianom).

Spółka podkreśla, że pojawienie się Paczkomatu zapewni „technologiczny rozwój miejscowości” oraz, „biorąc pod uwagę zasięg i popularność korzystania z paczkomatów oraz fakt, że pandemia rozbudziła potrzebę korzystania z zakupów online”.

  • „Taki krok zostanie przyjęty z uznaniem przez społeczność zgromadzoną wokół parafii”. Zapewnia, że jej automaty będą szczególnie starannie dostosowywane do wymogów otoczenia, „tak by w jak największym stopniu wpasowały się w okolicę, nie zaburzając jej wyjątkowego klimatu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *