w , ,

Jak inwestować w złoto i srebro? 3 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby nie skradziono Twoich metali

Inwestowanie w ciężkich czasach:

Żyjemy w czasach, kiedy większość normalnych obywateli coraz częściej myśli o inwestowaniu w złoto i srebro. Jest to oczywiście zrozumiałe. Dookoła szaleje wysoka inflacja, która regularnie niszczy nasze ciężko zgromadzone oszczędności. W głowach Polaków pojawia się wiele pytań. Co robić? Jak chronić swoje pieniądze? W co inwestować? Jak inwestować w złoto i srebro?

Istniejących rozwiązań jest naprawdę wiele. Część osób inwestuje na giełdzie, niektórzy lokują swój kapitał w nieruchomościach i ziemi, a jeszcze inni kupują kryptowaluty czy dzieła sztuki.

Oczywiście istnieje również grupa ludzi, która swoje pieniądze po prostu wydaje – przecież trzeba uciekać od gotówki, inflacja szaleje! Chyba nie trzeba mówić, że jest to zła droga, prawda? Dla tego typu osób złoto i srebro może być rzeczą wartą rozważenia. Zaspokajamy swoje potrzeby zakupowe – kupowanie monet może być naprawdę fajną zabawą, która sprawia dużo frajdy. Lepiej jest wydać na złoto mające wartość niż przepuścić pieniądze na mało znaczące gadżety i zabawki.

Oczywiście istnieje również grupa ludzi, która swoje pieniądze po prostu wydaje - przecież trzeba uciekać od gotówki, inflacja szaleje! Chyba nie trzeba mówić, że jest to zła droga, prawda? Dla tego typu osób złoto i srebro może być rzeczą wartą rozważenia. Zaspokajamy swoje potrzeby zakupowe - kupowanie monet może być naprawdę fajną zabawą, która sprawia dużo frajdy. Lepiej jest wydać na złoto mające wartość niż przepuścić pieniądze na mało znaczące gadżety i zabawki.


Zobacz także: Inflacja w październiku wystrzeliła. GUS podał finalny odczyt


Jak inwestować w złoto i srebro:

Poza wyżej wymienioną grupą aktywów istnieje również klasyczne rozwiązanie, które w historii świata wiele razy ratowało ludzi przed ciężkimi czasami…. chodzi o złoto i srebro! Metale szlachetne swoją wartość zachowują już od wieków. Nie bez powodu złoto było używane jako waluta, ma ono większość cech pieniądza. Jednak jak wszyscy wiemy, żaden kraj nie opiera już swojej waluty na tym metalu szlachetnym. Jedno się nie zmieniło – banki centralne nadal trzymają i kupują złoto, które jest wykorzystywane jako rezerwa.

Rezerwa… – Właśnie taka jest odpowiedź na pytanie „jak inwestować w złoto i srebro”. Tego typu inwestycję powinniśmy traktować dokładnie w taki sposób. Złoto i srebro nie przyniesie nam zwariowanych stóp zwrotu, które możemy zaobserwować np. na kryptowalutach. Jest to lokata kapitału na bardzo długi termin, która ma zabezpieczyć część naszych środków, aby w trudnej chwili mieć się do czego zwrócić. W skrócie – bezpieczeństwo.

Jak inwestować w złoto i srebro: Poza wyżej wymienioną grupą aktywów istnieje również klasyczne rozwiązanie, które w historii świata wiele razy ratowało ludzi przed ciężkimi czasami.... chodzi o złoto i srebro! Metale szlachetne swoją wartość zachowują już od wieków. Nie bez powodu złoto było używane jako waluta, ma ono większość cech pieniądza. Jednak jak wszyscy wiemy, żaden kraj nie opiera już swojej waluty na tym metalu szlachetnym. Jedno się nie zmieniło - banki centralne nadal trzymają i kupują złoto, które jest wykorzystywane jako rezerwa.
Źródło: NBP

Jak dbać o złoto i srebro?

W tym przypadku mówimy oczywiście o inwestowaniu w fizyczne złoto i srebro – monety i sztabki. Rzeczy na które trzeba uważać podczas zakupów jest wiele. Zaczynając od wyboru monet, przez sprzedawców, na oszustwach kończąc. Dzisiaj jednak skupimy się na aspekcie, który jest równie ważny. Mowa o zasadach, których trzeba się trzymać, aby nie skradziono nam naszych metali szlachetnych.


Poznaj 5 najbardziej popularnych złotych monet: Bezpieczne inwestowanie w złoto. 5 najsłynniejszych złotych monet 1 uncjowych, które należy znać


1. Metale szlachetne lubią ciszę

NIE MAM ŻADNEGO ZŁOTA! Właśnie w ten sposób powinieneś odpowiadać na każde pytanie znajomych i rodziny odnośnie Twoich inwestycji w metale szlachetne. Pierwszą i chyba najważniejszą zasadą dotyczącą złota i srebra jest właśnie cisza.

Oczywistą rzeczą jest fakt, że nie chcesz aby ktokolwiek dorwał się do Twojego skarbca ze złotem i srebrem. Zasada pierwsza skutecznie ogranicza ryzyko kradzieży naszych metali. Posiadając złoto, musimy chronić się przed złodziejami. W skrócie – im mniej osób wie o Twoim złocie, tym mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży. Oprócz pytania „jak inwestować w złoto i srebro”, zadaj sobie pytanie, „komu mogę zaufać”.

  • Pamiętaj – tego typu sytuacje zdarzają się codziennie, nawet najbardziej zaufana osoba może pokusić się na Twoje złoto. Przemyśl komu chcesz mówić o swoich metalach.
janusz tracz pieniadze lubia cisze

2. Myśl jak złodziej

Zostając przy temacie kradzieży domowych – kolejną rzeczą jest ukrycie swojego złota i srebra. Posiadając kruszce musimy być sprytniejsi od złodzieja, który może czyhać na nasze metale. Musimy „wcielić się w jego osobę” i przemyśleć kilka rzeczy.

Złodziej zazwyczaj napada na mieszkanie w momencie, kiedy jest puste – to chyba oczywiste. Najważniejszą rzeczą jest dla niego czas – każda minuta w tym przypadku jest niezwykle istotna, „profesjonaliści” przecież nie chcą zostać złapani przez policję. Dodatkowo, w mieszkaniach coraz bardziej popularne są ciche alarmy. Nasz przestępca ma więc ograniczoną ilość czasu, którą musi poświęcić na przeszukanie najbardziej pospolitych miejsc.

Włamanie do mieszkania

Wystarczy sobie wyobrazić przeciętne włamanie. Oczami wyobraźni widzimy przetrzepane szafki nocne, różnego rodzaju kuferki, szafy z ubraniami, miejsce pod łóżkiem czy kuchnię i łazienkę. W skrócie – złodziej sprawdza najbardziej pospolite miejsca i ucieka, jeżeli nic nie znajdzie.

Posiadając taką wiedzę, powinniśmy się zastanowić jak w takim razie możemy ukryć swoje złoto w sposób nieoczywisty. Tylko wyobraźnia jest w tym przypadku naszym ograniczeniem. Możesz swoje złoto zamurować, schować pod podłogą, zaszyć w kanapie i wiele innych… Na znalezienie takich rzeczy potrzeba by było wiele godzin i sporo myślenia.

Zostając przy temacie kradzieży domowych - kolejną rzeczą jest ukrycie swojego złota i srebra. Posiadając kruszce musimy być sprytniejsi od złodzieja, który może czyhać na nasze metale. Musimy "wcielić się w jego osobę" i przemyśleć kilka rzeczy.Złodziej zazwyczaj napada na mieszkanie w momencie, kiedy jest puste - to chyba oczywiste. Najważniejszą rzeczą jest dla niego czas - każda minuta w tym przypadku jest niezwykle istotna, "profesjonaliści" przecież nie chcą zostać złapani przez policję. Dodatkowo, w mieszkaniach coraz bardziej popularne są ciche alarmy. Nasz przestępca ma więc ograniczoną ilość czasu, którą musi poświęcić na przeszukanie najbardziej pospolitych miejsc.Wystarczy sobie wyobrazić przeciętne włamanie. Oczami wyobraźni widzimy przetrzepane szafki nocne, różnego rodzaju kuferki, szafy z ubraniami, miejsce pod łóżkiem czy kuchnię i łazienkę. W skrócie - złodziej sprawdza najbardziej pospolite miejsca i ucieka, jeżeli nic nie znajdzie.

3. Gdzie przechowywać złoto i srebro?

Po pierwsze, wszystkie miejsca o których mowa była w poprzednim punkcie. Najpierw zastanówmy się gdzie nie powinniśmy ich przechowywać, a później puśćmy wodzę fantazji.

Sejf na złoto

Jedną z wielu kwestii dotyczących przechowywania złota i srebra jest oczywiście sejf – czy się opłaca? To zależy. Musimy przemyśleć kilka kwestii. Po pierwsze, jeżeli Twoje oszczędności w złocie są o stosunkowo małej wartości, być może nie będzie Ci się to opłacało.

Po drugie, sejf jest oczywistym miejscem do dokonania kradzieży. Dodatkowo, jeżeli zainwestujemy w stosunkowo tanią skrytkę domową, będzie ją bardzo łatwo rozpruć lub wynieść. Wybierając sejf, pamiętaj żeby był atestowany. Dobrym rozwiązaniem może być w tym przypadku zostawienie sejfu pułapki, który będzie pusty, a metale schowamy w innym miejscu.

Skrytka bankowa

Skrytka bankowa może być rozwiązaniem dla osób, które nie chcą przechowywać swoich metali w domu. Jednak w Polsce jest to mocno deficytowa usługa. Skrytek jest mało i są zajęte. Oczywiście jest to dodatkowy koszt, więc opłaca się to w przypadku, kiedy nasze oszczędności są stosunkowo duże. Minusem, z punktu wolnościowego, jest brak kontroli nad swoim złotem i srebrem – nie wiemy co się dokładnie z nim dzieje. Dla wielu osób jest to bariera nie do przeskoczenia.


Zobacz także – tanie monety: Jak inwestować w złoto? 3 monety do 2 tysięcy, które możesz kupować zamiast jednej uncji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak inwestowac w zloto i srebro

Jak inwestować w złoto? 3 monety do 2 tysięcy, które możesz kupować zamiast jednej uncji

Jak oszczedzac pieniadze Oto 7 sposobow ktore pomoga Ci robic to lepiej

Jak oszczędzać pieniądze? Oto 7 sposobów, które pomogą Ci robić to lepiej