w ,

Jak mogłeś panie prezydencie? [DEJ WINCYJ!] – VETO MEDIA

Dzień dobry! Witam Was bardzo serdecznie w nowym odcinku na kanale VETO. W Waszej ulubionej serii DEJ WINCYJ porozmawiamy dzisiaj z Prezydentem RP o kwocie wolnej od podatku. Jak to jest, że w kwestii wysokości zarobków wolnych od przymusowego haraczu na rzecz państwa, wyprzedzają nas nawet najbiedniejsze kraje afrykańskie? Żadnych zmian od kilkunastu lat. Niezależnie od rządzącej partii.

Czym jest kwota wolna od podatku?

Kwota wolna od podatku to wielkość, określająca dochód, który nie podlega opodatkowaniu. W Polsce jest ona ustalona na poziomie 3091 złotych. 8000 złotych to kwota wolna dla osób bezrobotnych, które dorabiają wykonując proste prace. Realna ilość obywateli, uzyskująca dochody mieszczące się w tej kwocie, jest bardzo niewielka. Szacunkowo będzie to 1-2% społeczeństwa.

Wiele rozwiniętych krajów zachodnich posiada kwotę wolną od podatku na poziomie 20x większym od Polski. Osobiście uważam, że powinniśmy znieść podatek dochody, który jest najbardziej nieetycznym i nieefektywnym podatkiem.

W materiale zobaczycie też fragment sondy ulicznej na temat kwoty wolnej od podatku!

Ludzie o niskich dochodach są najbardziej narażeni na inflację i wszelkie wahania w gospodarce. Zabieranie im wypracowanej wartości jest szczególnie nieetyczną praktyką. Rząd prowadzi tępą propagandę sukcesu, która głosi, że podatki są obniżane dla najbiedniejszych, a podwyższane dla najbogatszych.

W rzeczywistości sprawa ma się zupełnie odwrotnie. Wystarczy spojrzeć do ustawy o kwocie wolnej od podatku. Bogaci zawsze znajdą sposób na uniknięcie opodatkowania poprzez optymalizację podatkową lub ucieczkę z kapitałem do innego kraju. W ostatnim czasie dotarła też do nas wiadomość na temat podwyższenia kwoty wolnej od podatku przez naszych południowych sąsiadów – Czechów.

Szkoła ekonomiczna im. Andrzeja Dudy?

W filmie pokazuję Wam wypowiedź Prezydenta Andrzeja Duda z 2015 roku, który krytycznie wypowiada się o opodatkowywaniu najuboższych obywateli. „W moim przekonaniu kwota wolna od podatku powinna być podniesiona we w miarę szybkim tempie. To powinno pobudzić polską gospodarkę.

Bez drukowania pieniędzy, bez zwiększania fiskalizmu, bez dokręcania ludziom śruby” – mówi Prezydent. Przyznacie, że są to słowa całkowicie kuriozalne, jeśli zestawimy je z realiami rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Chciałem przypomnieć wszystkim Wam, że jedyną ucieczką od tego obłędu jest edukacja i akumulowanie kapitału, by być osobą niezależną od decyzji polityków. Zapraszam Was też serdecznie na nasz nowy portal społecznościowy – Liberum.Veto.Media

Czołem! Do zobaczenia w kolejnym odcinku!

Dzięki zmniejszonym stawkom VAT Niemcy zanotowali spadek cen towarów i usług

Dzięki zmniejszonym stawkom VAT Niemcy zanotowali spadek cen towarów i usług

Córka Billa Gatesa zaszczepiona. Dziewczyna wyśmiewa teorie spiskowe

Córka Billa Gatesa zaszczepiona. Dziewczyna wyśmiewa teorie spiskowe