w

Konfederacja bada “lukratywne posady” w spółkach Skarbu Państwa

Fot: Adrian Grycuk/ Wikimedia commons.

Konfederacja, gdzie jak przekonuje Berkowicz, to jedyna siła polityczna w Sejmie, która jest systematycznie wykluczana w możliwym zakresie ze wszelkich instytucji w polskim parlamencie za co odpowiada tzw. banda czworga (PIS, PO, Lewica i PSL). Wspólnie się dogadały i przegłosowały wstawienie swoich ludzi do Prezydium Sejmu, wykluczając, jako jedyną siłę polityczną w Sejmie koło Konfederacji, tłumaczy poseł.

  • To uniemożliwia nam w dużym stopniu działanie polityczne, ale nie da się nam zamknąć ust i nie da się uniemożliwić nam patrzenia im na ręce. – podkreśla Berkowicz.
  • Dzisiaj składamy 400 zapytań do odpowiednich ministerstw i mamy nadzieję na jak najszybszą odpowiedź ze strony organów państwa. Na podstawie tych odpowiedzi przygotujemy pełen raport na temat stanu obsadzania spółek Skarbu Państwa, tak żeby obywatele mieli przegląd tego, jak to wygląda, żebyśmy poznali prawdziwą skalę problemu kumoterstwa i upolitycznienia spółek Skarbu Państwa. – oświadczył Konrad Berkowicz podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie.

“Wysokie stanowiska we władzach spółek Skarbu Państwa to zwykłe koryto”

Szef koła Konfederacja Jakub Kulesza (Partia KORWiN) przekonywał, że wysokie stanowiska we władzach spółek Skarbu Państwa są traktowane jako zwykłe koryto, jako lukratywne posady.

  • Tego nie zmienimy, zmieniając samych ludzi przy tym korycie. Trzeba to koryto zlikwidować. Dopóki nie zostanie zlikwidowane, to jako posłowie mamy obowiązek patrzeć tym siedzącym najbliżej tego koryta na ręce” – oświadczył Kulesza.
  • Poinformował, że Konfederacja pyta także “o wysokość wynagrodzeń na tych stanowiskach, o to, kto, i kierując się jakimi kryteriami, obsadzał konkretnymi ludźmi te stanowiska”.
  • “Pytamy wreszcie o to, czy ci, którzy decydowali o obsadzeniu tych ludzi, mieli świadomość w konkretnych przypadkach, że są to na przykład ludzie związani aktywną polityką z partiami zasiadającymi w Sejmie” – powiedział.

Impeachment Donalda Trumpa za “podżeganie do powstania”.

Impeachment Donalda Trumpa za “podżeganie do powstania”.

Najpierw Trump zbanowany w Internecie… a teraz w Nowym Jorku

Najpierw Trump zbanowany w Internecie… a teraz w Nowym Jorku