w ,

Korwin-Mikke krytycznie o narodowcach

Korwin Mikke krytycznie o narodowcach
Korwin Mikke krytycznie o narodowcach
Źródło: Wprost

Niedawno na Facebooku jeden z oddziałów ONRu opublikował post na Twitterze, w którym krytycznie odniesiono się do kapitalizmu. Skrajni narodowcy wymienili w punktach, do czego ich zdaniem prowadzi idea wolnorynkowa i dlaczego powinniśmy ją zwalczać.

onrtwitter
Źródło: Twitter

Głos w tej sprawie zabrał Janusz Korwin-Mikke. Polityk opublikował na Twitterze wpis, w którym zaznaczył, że “dożyliśmy parszywych czasów”. Oburzyła go publikacja ONRu, gdzie kapitalizm oceniany jest jako wyzysk i system, powodujący patologie.

Konserwatywno-liberalny publicysta, dla którego wolny rynek i własność prywatna stanowią niezbędny fundament ekonomiczno-społeczny, nie krył swojego oburzenia postawą nacjonalistów.

Anarchiści zmutowali w anarcho-syndykalistów, liberałowie w socjal-liberałów, narodowcy w narodowych socjalistów, a chadecy nie głoszą “nauki Kościoła” tylko “społeczną naukę Kościoła”. Swoją drogą RN powinien założyć dla narodowej młodzieży szkółkę ekonomiczną – czytamy na Twitterze Korwin-Mikkego

Kukiz 2.0?

f27b1e89ebe79dc3937d19c550f1
Źródło: DoRzeczy

W zeszłym roku Korwin wraz z ludźmi ze swojej partii startował z narodowcami do europarlamentu, a później wszyscy razem walczyli o głosy wyborców w wyborach sejmowych. Wspólnie udało się zdobyć 11 mandatów. Jest to wyborczy sukces Korwina, jednak czy Konfederacja z takimi różnicami w poglądach się utrzyma?

Kiedyś środowisko KORWiNa krytykowało mocno Kukiza za to, że wprowadził do sejmu ludzi od lewa do prawa, utrudniając wprowadzenie do sejmu licznej, wolnościowej reprezentacji. Na listach Kukiza w 2015 roku byli zarówno narodowcy, jak i wolnorynkowcy.

W zeszłym roku, listy wyborcze Konfederacji były bardzo podobne, jak wtedy Kukiza. Zasilali je przedstawiciele środowisk wolnościowych, narodowych, konserwatywnych i tradycjonalistycznych. Choć nie było skrajnie lewicowych gospodarczo działaczy jak Kornel Morawiecki, był na listach Konfederacji m.in. Bosak, uważający zakaz handlu w niedzielę za “cywilizowaną formę kapitalizmu”.

Czy formacja, składająca się z ludzi o wyraźnie odmiennych poglądach na gospodarkę przetrwa do 2023 roku? Z powodu różnic ideowych rozpadł się ruch Pawła Kukiza, do tego stopnia, że szansą na sejm dla muzyka stał się sojusz z PSLem. Ten sam los może spotkać Konfederację, jeśli tarcia ideowe będą nieustanne.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PANSTWO Z KARTONU

PAŃSTWO Z KARTONU. DGP: Sejm przez pomyłkę usunął kary “sanepidowskie” za łamanie obostrzeń epidemicznych

tanajno apel do przedsiebiorcow

Tanajno apeluje: “Ratujcie swoje biznesy!”