w ,

Korwin-Mikke krytycznie o narodowcach

Korwin Mikke krytycznie o narodowcach
Korwin Mikke krytycznie o narodowcach
Źródło: Wprost

Niedawno na Facebooku jeden z oddziałów ONRu opublikował post na Twitterze, w którym krytycznie odniesiono się do kapitalizmu. Skrajni narodowcy wymienili w punktach, do czego ich zdaniem prowadzi idea wolnorynkowa i dlaczego powinniśmy ją zwalczać.

onrtwitter
Źródło: Twitter

Głos w tej sprawie zabrał Janusz Korwin-Mikke. Polityk opublikował na Twitterze wpis, w którym zaznaczył, że “dożyliśmy parszywych czasów”. Oburzyła go publikacja ONRu, gdzie kapitalizm oceniany jest jako wyzysk i system, powodujący patologie.

Konserwatywno-liberalny publicysta, dla którego wolny rynek i własność prywatna stanowią niezbędny fundament ekonomiczno-społeczny, nie krył swojego oburzenia postawą nacjonalistów.

Anarchiści zmutowali w anarcho-syndykalistów, liberałowie w socjal-liberałów, narodowcy w narodowych socjalistów, a chadecy nie głoszą “nauki Kościoła” tylko “społeczną naukę Kościoła”. Swoją drogą RN powinien założyć dla narodowej młodzieży szkółkę ekonomiczną – czytamy na Twitterze Korwin-Mikkego

Kukiz 2.0?

f27b1e89ebe79dc3937d19c550f1
Źródło: DoRzeczy

W zeszłym roku Korwin wraz z ludźmi ze swojej partii startował z narodowcami do europarlamentu, a później wszyscy razem walczyli o głosy wyborców w wyborach sejmowych. Wspólnie udało się zdobyć 11 mandatów. Jest to wyborczy sukces Korwina, jednak czy Konfederacja z takimi różnicami w poglądach się utrzyma?

Kiedyś środowisko KORWiNa krytykowało mocno Kukiza za to, że wprowadził do sejmu ludzi od lewa do prawa, utrudniając wprowadzenie do sejmu licznej, wolnościowej reprezentacji. Na listach Kukiza w 2015 roku byli zarówno narodowcy, jak i wolnorynkowcy.

W zeszłym roku, listy wyborcze Konfederacji były bardzo podobne, jak wtedy Kukiza. Zasilali je przedstawiciele środowisk wolnościowych, narodowych, konserwatywnych i tradycjonalistycznych. Choć nie było skrajnie lewicowych gospodarczo działaczy jak Kornel Morawiecki, był na listach Konfederacji m.in. Bosak, uważający zakaz handlu w niedzielę za “cywilizowaną formę kapitalizmu”.

Czy formacja, składająca się z ludzi o wyraźnie odmiennych poglądach na gospodarkę przetrwa do 2023 roku? Z powodu różnic ideowych rozpadł się ruch Pawła Kukiza, do tego stopnia, że szansą na sejm dla muzyka stał się sojusz z PSLem. Ten sam los może spotkać Konfederację, jeśli tarcia ideowe będą nieustanne.

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

PANSTWO Z KARTONU

PAŃSTWO Z KARTONU. DGP: Sejm przez pomyłkę usunął kary “sanepidowskie” za łamanie obostrzeń epidemicznych

tanajno apel do przedsiebiorcow

Tanajno apeluje: “Ratujcie swoje biznesy!”