w , ,

Mniejsza liczba przypadków w Polsce! Ale o co tutaj chodzi?

szpitale korona przypadki
a9ee7a4d3e34bc7ddb5182aba0f9f425
Źródło: politykazdrowotna.com

Dzisiejszy dzień, jeśli chodzi o informacje zdrowotne okazał się zaskoczeniem. Jak dowiedzieliśmy się z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, liczba przypadków…..zmalała. Z przeprowadzonej analizy wynika, że mamy obecnie ok. 20 816 nowych i potwierdzonych zakażeń, a ilość testów jakie wykonano minionej doby wynosi ok. 35 tysięcy.

Mamy 20 816 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (3322), mazowieckiego (2436), wielkopolskiego (2400), dolnośląskiego (1784), małopolskiego (1295), lubelskiego (1163), zachodniopomorskiego (1110), łódzkiego (1083), pomorskiego (1037) – podaje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia

Są to dane zaskakujące, zwłaszcza, że ponad tydzień temu 7 listopada mieliśmy do czynienia z liczbą 27 875 przypadków. W minioną teraz niedzielę resort podawał informację o 21 854 przypadków, a w sobotę 25 571.

Coś tu jednak nie gra…

manipulacja
Źródło: zoobranza.com

Nie byłoby w tych wynikach nic dziwnego, gdyby były czasowo znacznie odległe od niedawno ogłoszonych. Wśród internautów chodzą pogłoski, że rząd specjalnie zaniżył liczbę testów, aby wykreować powód do cofnięcia lockdownu w postaci mniejszej liczby przypadków.

Przypuszczenie to może być prawdziwe z kilku powodów. Wprowadzone obostrzenia oznaczają kilkumilionowe straty dla polskich przedsiębiorstw, a przy tym dla budżetu państwa. Obecny system, oparty na gospodarce centralnie sterowanej realizuje bardzo wiele wydatków dla różnych grup ludzi. Pomijając emerytury, służbę zdrowia, edukację czy rolnictwo, Prawo i Sprawiedliwość realizuje politykę prorodzinną w postaci programu 500+.

Rząd nie może pozwolić sobie na tak gigantyczne wydatki, nie mając wystarczającej ilości środków w budżecie. Ogromny deficyt doprowadzi do większego niż aktualnie społecznego niezadowolenia, co przełoży się na spadek poparcia społecznego. Dlatego hipoteza, że rząd specjalnie manipuluje liczbami by ze strachu o swój polityczny byt migiem przywrócić dawne życie społeczno-gospodarcze, może być prawdziwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czarnek ograniczenia nauczyciele

Religijna dyktatura coraz większa! Minister Czarnek chce uprzywilejowywać konserwatywnych naukowców

polska ue

Polska i Węgry zablokowały budżet Unii Europejskiej i fundusz odbudowy