w

MOJA RODZINA STRACIŁA PONAD MILION ZŁOTYCH [ZOBACZ JAK]

  • Maciej Wapiński opisuje proces tworzenia armii bezkrytycznych zwolenników rządzącej partii.
  • Ile emerytur mają obywatele Onion Republic?

W nowym odcinku serii DEJ WINCYJ, Maciej „Wapniak” Wapiński porusza temat czternastych emerytur, których przyznanie przegłosował w ostatnim czasie Parlament. System emerytalny jest immanentnie niewydolny i było to już wiadome wiele lat temu. Coraz mniejsza ilość młodych osób pracujących i jednoczesne starzenie się społeczeństwa to przepis na całkowitą katastrofę demograficzną i zapaść w ZUSie. Wapniak słusznie zauważa, że nie należy oczekiwać w tym aspekcie radykalnych zmian systemowych. Politycy będą starali się jedynie załatać miejscowe „przecieki” w strukturach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zamiast zająć się gruntowną reformą polityki Państwa w tej kwestii. Jedyną obroną przed głodowymi emeryturami jest ludzkie działanie. Indywidualnie jesteśmy w stanie zabezpieczyć swoje oszczędności przez lepkimi łapami Kapitana Państwo. W tym celu niezbędna jest świadomość i rzetelna edukacja finansowa.

Maciej Wapiński zwraca uwagę, że ciężko winić emerytów za przyklaskiwanie ruchom redystrybuującym zasoby w ich kierunku, ponieważ są to osoby, które zostały ofiarami systemu. System ten wyzyskiwał dużą część wartości ich pracy przez całe zawodowe życie, by następnie oddać im niewielką frakcję zawłaszczonych środków. Mamy więc całe pokolenia wychowane z roszczeniową mentalnością wobec organów państwowych i z brakami w podstawach edukacji finansowej.


Wapniak odnosi się również do materiału sprzed 2 lat, gdzie pokazywał wyciąg anonimowej osoby z konta w ZUSie. Tą osobą okazał się jednak być Tata Wapniaka, któremu Państwo zabrało przymusowo, jako składki emerytalne, ponad 700 000 złotych. Dołączając do tego Mamę Wapniaka, dostajemy przepadek majątku o wartości ponad 1 miliona złotych. Prosty rachunek alternatywnych zastosowań dla tych środków skłania do wniosków, że jedyną opcją, dla ambitnych i świadomych ludzi, jest ucieczka z systemu. Ucieczka w edukację i gromadzenie kapitału, by być osobą niezależną od decyzji polityków.

Właśnie dlatego powstał kanał VETO i serwis VETO.media. By pomóc i zainspirować do bycia ponad tym!

maxresdefault 33

FIRMY PRZEWIDUJĄ SPADEK SPRZEDAŻY i ZWOLNIENIA! – Investory VETO

Operacje otwartego rynku – Jak działają banki #5