w , , ,

Narodowa kwarantanna – co jeszcze szykuje nam PiS?

Premier Mateusz Morawiecki
z25941249IER,Premier Mateusz Morawiecki
Źródło: tok.fm

Rząd zapowiedział, że cały kraj może zostać objęty narodową kwarantanną. Z powodu narastającej liczby przypadków, rząd podejmuje wszelkie środki aby zatrzymać rozwój niechcianego koronawirusa.

Nie wiadomo kiedy dokładnie kolejna fala obostrzeń zostanie wprowadzona. Patrząc jednak na aktualną liczbę zakażeń i problemy z miejscami w szpitalu, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że rząd przyjmie taki model walki z epidemią. Jeden z warszawskich lekarzy Dr Michał Sutkowski powiedział, że istnieje ryzyko, że “dość szybko przekroczymy 30 tys. zakażeń na dobę“.

Przypomnijmy sobie jak obecny rząd już gwałtownie osłabił gospodarkę. Niektórym przedsiębiorcom zamknął biznesy (właściciele siłowni, fitnessów, aquaparków – zakaz), a innym ograniczył działanie (właściciele gastronomii – jedzenie tylko na wynos). Bez względu na stopień szkodliwości wirusa, wprowadzone restrykcje są bardzo bolesne z perspektywy finansowej i ekonomicznej. Nie bez powodu w Polsce ostatnio odbył się protest antylockdownowy.

Jak będzie wyglądała narodowa kwarantanna?

Tego nie wie nikt, ale rząd ma plany nad którymi jeszcze pracuje. Premier Mateusz Morawiecki mówił o zasadniczych zakazach przemieszczania się, a także o całkowitym zamknięciu handlu, usług i niektórych zakładów” Wicepremier Jarosław Gowin liczy na to, że kolejne obostrzenia nie będą tak dotkliwe dla gospodarki i proponuje ograniczenia w spotykaniu się.

Jeżeli do wyboru będzie zamkniecie gospodarki bądź ograniczenie kontaktów towarzyskich, to chyba dla każdego jest rzeczą jasną, że z punktu widzenia kosztów społecznych lepiej na jakiś czas narzucić sobie ograniczenia w relacjach międzyludzkich, niż doprowadzać do ciężkiego kryzysu ekonomicznego, z którego będziemy wychodzić przez długie lata – powiedział Gowin dla Business Insider Polska.

Nie są to szczegółowe prognozy, ale z całą pewnością dla obywateli oznaczają kolejne utrudnianie codziennego życia. Mieliśmy już wiosną kontrole kierowców przemieszczających się z punktu A do punktu B, a nawet mandaty za umycie samochodu na myjni. Jedno jest pewne – po obecnym rządzie należy się wszystkiego spodziewać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

patkowski

Skandaliczna wypowiedź wiceministra Patkowskiego. “Zmień pracę, weź kredyt”v. 2.0

maxresdefault 4

Łukasz Belter (Odpowiedzialność): “Musimy mieć realną kontrolę nad politykami”