w , ,

Nie będzie kar za naruszenie obostrzeń dla organizatorów urodzin Radia Maryja

rydzyk uroczystosci

Niedawno w Toruniu zorganizowano obchody 29 rocznicy urodzin Radia Maryja. Podczas uroczystości zauważono brak stosowania się do podstawowych wymagań sanitarnych, m. in. zachowywania odległości. Z powodu epidemii koronawirusa, cała Polska objęta jest obostrzeniami i musi liczyć się z restrykcjami.

Nie wszyscy jednak chcą stosować się do podstawowych zaleceń. Organizatorzy tłumaczyli, że uczestnicy imprezy mieli założone maseczki, a liczba uczestników była dostosowana do zasady 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. Ponadto, zapewniali, że nie zabrakło środków do dezynfekcji rąk.

Przebieg uroczystości, zważywszy na samą ilość uczestników, na pierwszy rzut oka budzi już poważne wątpliwości. A zachowywana odległość w ławkach nie przypominała bezpiecznego dystansu. Sprawę do prokuratury, dotyczącą łamania epidemicznych obostrzeń zgłosiła posłanka Lewicy – Joanna Scheuring-Wielgus.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny otrzymał zaświadczenie o przestrzeganiu epidemicznych obostrzeń, będące odpowiedzią na wyrażone wątpliwości:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu otrzymał odpowiedzi na prośby o wyjaśnienia dotyczących obchodów urodzin Radia Maryja w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wynika z nich, że nie naruszono reżimu sanitarnego i obostrzeń podczas uroczystości, a organizator zapewnił odpowiednie warunki dla wszystkich uczestników – powiedział Łukasz Betański, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy

Nie naruszono reżimu sanitarnego i obostrzeń podczas uroczystości, a organizator zapewnił odpowiednie warunki dla wszystkich uczestników – poinformował rzecznik

Równi i równiejsi odc. 2137

Po raz kolejny jesteśmy świadkami nierówności obywateli wobec prawa w państwie polskim. Przedsiębiorcy wielu branż muszą zamykać swoje biznesy, nie mogąc prowadzić swych działalności nawet w minimalnej liczbie osób. Nie można organizować wesel ani hucznych imprez. A duchowni swobodnie organizują uroczystość na minimum kilkadziesiąt osób bez lęku, że poniosą karę.

Ponownie potwierdzają się słowa internautów, że Polska jest państwem z tektury. Rząd łamie prawo i nie ponosi żadnej odpowiedzialności karnej, a osobom współpracującym z nim zapewnia się przywileje, o jakich pomarzyć mogą poszkodowani przez wprowadzone obostrzenia. Trudno zaprzeczać, że w Polsce demokracja jest niestety papierowa.

Co myślisz?

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

42 proc. pytanych chwali kupno Polska Press przez Orlen. Czy Polacy chcą państwowych mediów?

42 proc. pytanych chwali kupno Polska Press przez Orlen. Czy Polacy chcą państwowych mediów?

MAŁPKA WYKIWAŁA RZĄDZĄCYCH [ZOBACZ JAK]

MAŁPKA WYKIWAŁA RZĄDZĄCYCH [ZOBACZ JAK]