w , ,

Nie tylko galerie handlowe, ale i stoki narciarskie będą wcześniej otwarte!

stoki narciarskie koronawirus
Czy stoki narciarskie beda otwarte Gowin komentuje article south
Źródło: biznes.radiozet.pl

Niedawno rząd ogłosił nowe informacje, związane z obostrzeniami. Od 28 listopada otwarte będą galerie handlowe. To dobra informacja dla właścicieli sklepów, znajdujących się w nich. Niestety restauracje, siłownie i kina będą nadal zamknięte, przynajmniej do 28 grudnia. Okazuje się jednak, że poza galeriami otwarte będą również…..stoki narciarskie!

Stoki, podobnie jak galerie, będą obciążone reżimem sanitarnym. Rząd chwali się możliwością wynegocjowania z pracownikami stoków narciarskich warunków, aby jednocześnie móc zarabiać i zapewnić bezpieczeństwo turystom. Informację o wypracowaniu kompromisu wydał na Twitterze Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin

W dobrych, rzeczowych rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze dziś skonsultujemy z GIS. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy – napisał Jarosław Gowin na swoim Twitterze

Czy to są jakieś kpiny?

iWKad22g
Źródło: imgur.com

Rządowi nie udało się wynegocjować żadnych, kompromisowych rozwiązań dla restauracji, siłowni, centrów fitness czy kin, ale poszedł na rękę galeriom i stokom narciarskim, pozwalając im działać w aktualnych warunkach sanitarnych.

Przedstawiciele PiSu pozwalają pracować jednym, a drugich narażają nadal na finansowe straty i bankructwo. Prowadzą negocjacje z branżą narciarską i turystyczną, ale gastronomiczną, kulturalną czy sportową już nie.

Cały sposób strategii antycovidowej rządu należy uznać co najmniej, jako skandaliczny, żeby nie powiedzieć żenujący. Zamykane są restauracje, w których przebywa mniej ludzi, niż w galeriach handlowych, w których większe skupisko ludzi jest większym ryzykiem zarażenia. Teraz, na jakiej podstawie rząd uważa, że bawiąc się na stoku się mniej zarazimy, niż siedząc w kinie?

Takie regulacje przypominają słynną zasadę „równi i równiejsi”, stosowaną przez niejedne władze. Zapewniając swobodę jednym, a innych zupełnie ignorując, doprowadzamy do gwałtownych podziałów społecznych i niezadowolenia społecznego.

Wypowiedź Zbigniewa Stonogi o patologii w polskim państwie, Źródło: YouTube

A można byłoby kinom, restauracjom i siłowniom ulżyć, wymagając od nich tylko zapewniania bezpiecznej odległości i dezynfekowanie rąk. Mogłyby być otwarte i oferować usługi na miejscu w sposób maksymalizujący bezpieczeństwo. Niestety obecny rząd uważa z jakiegoś powodu, że lepiej je zamknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kartawarszawiaka

Po #Wspieramgastro czas na #Wspieramkulturę! Warszawa z inicjatywą Karty Warszawiaka

Trader21 mówił już o tym w 2018 roku! MIAŁ RACJĘ! – Investory VETO

Trader21 mówił już o tym w 2018 roku! MIAŁ RACJĘ! – Investory VETO