w , ,

Protest antylockdownowy pod siedzibą rządu. „Otworzyć gospodarkę, zamknąć rząd PiS!”

proteststoplockdown
uid 2ffdfe9e5c4b77c7afc8bb0f14e1ecde1604691222512 width 907 play 0 pos 0 gs 0 height 515 protest zorganizowano pod warszawska siedziba pis fot portal tvpinfo

W piątek (6 listopada) w Warszawie odbył się protest przeciwko obostrzeniom, wprowadzonym przez Prawo i Sprawiedliwość. Niezadowoleni z wprowadzonych zmian protestowali przed siedzibą partii rządzącej.

W wydarzeniu wzięli udział liderzy Konfederacji (partii KORWiN, Ruchu Narodowego i Korony), a także przedstawiciele stowarzyszenia Strajk Przedsiębiorców, którego liderem jest Paweł Tanajno.

Lider Korony wyrażał oburzenie, że władza zamiast dbać o bezpieczeństwo i równość wszystkich wobec prawa, zamyka bezprawnie ludzi w aresztach i ingeruje w to, co robią na co dzień.

To się musi skończyć! Niezależnie od tego co jeszcze przed nami, mam nadzieję, że doczekamy powrotu normalnej normalności, a nie nowej normalności Mateusza Morawieckiego. Ta nowa normalność to obóz koncentracyjny bezpiecznej starości – Grzegorz Braun

Link do wywiadu.

Przedstawiciel Ruchu Narodowego apelował o uwolnienie gospodarki, zaznaczając, że jeśli coś powinno być zamknięte, to obecny rząd aby swymi decyzjami nie niszczył życia pracującym ludziom. Podkreślał absurdalność działań Zjednoczonej Prawicy i jej niekompetencje.

Czy te decyzje mają cokolwiek wspólnego z epidemią? Ze zdrowiem publicznym? Często nie mają! Zastanawiałem się w ostatnich miesiącach, obserwując to wszystko co się dzieje, jak można wpaść na tak absurdalny pomysł, żeby np. całkowicie rewolucjonizować sposób działania rolnictwa w czasie, kiedy państwo zmierza się z wyzwaniami w całej gospodarce i w ochronie zdrowia – Krzysztof Bosak.

Głos zabrał też jeden z czołowych liderów KORWiNa, Konrad Berkowicz:

Można mieć różne opinie nt. koronawirusa, ale jedno jest pewne, lekarstwo nie może być gorsze od choroby – powiedział Berkowicz – W Polsce firmy upadają, ludzie tracą pracę, a gospodarka umiera. Gospodarka umiera, ale nie na koronawirusa. Umiera przez głupie, nieracjonalne, paniczne decyzje naszych rządzących – dodał

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1604852669699

Administracja Trumpa planuje nowe sankcje na Iran

Screenshot 11

PRZEŁOM W BADANIACH. Pfizer: badania wykazują skuteczność szczepionki Covid w 90%