w , ,

Przez unijne regulacje Facebook nałoży ograniczenia. Od 16 grudnia przestaną działać niektóre funkcje!

facebook ograniczenia

Regulacje, nakładane przez Unię Europejską potrafią dać nam pstryczka w nos. Jak podają portale ManyChat oraz botmarketing.pl, od 16 grudnia, z powodu zapisów w rozporządzeniu unijnym o ochronie danych osobowych, Facebook nałoży na swych użytkowników ograniczenia w tworzeniu reklam i promowaniu ich.

Facebook jako jedna z największych platform społecznościowych, by uniknąć kar finansowych za niewłaściwą ochronę danych użytkowników, stara się dostosować działanie własnego portalu tak, by wymienianie się treściami nie naruszało niczyich dóbr osobistych.

Ograniczenia będą obowiązywały w 27 krajach Unii Europejskiej. Obejmą też Norwegię, Liechtenstein, Wielką Brytanię i Islandię. Ograniczenia będzie można napotkać nawet jeśli dana strona nie będzie na terenie UE zlokalizowana. Zmiany obejmą strony w Europie oraz europejskich administratorów, jak i rozmowy z ludźmi, którzy zamieszkują Europę.

Co przestanie działać i w kogo to uderzy?

Facebook Post Options
Źródło: Stone Ward

Jesteś marketerem? Zajmujesz się na co dzień projektowaniem kampanii reklamowych na portalach społecznościowych? A może zakładasz własną firmę i szukasz klientów, którzy byliby skłonni zakupić Twój produkt lub usługę? Licz się w takim razie z ograniczeniami, które utrudnią Ci kontakt z właściwymi użytkownikami.

Od 16 grudnia nie będą działały Wiadomości sponsorowane. Nie będzie można wysyłać ich na Messengerze do subskrybentów. Prawdą jest, że Facebook wysyłanie darmowych wiadomości ogranicza od dawien dawna. Świetnym tego przykładem jest zasada 24 godzin.

Alternatywą na ponowne zaangażowanie użytkowników do rozmowy stały się więc wiadomości sponsorowane – wysyłanie treści za opłatę do użytkowników, którzy z naszą stroną kontaktowali się wcześniej. Zgodnie z nowymi regułami, ich wysyłanie nie będzie już możliwe.

Nie będzie również działać wysyłanie jednorazowych powiadomień (One time notification). Ta opcja umożliwiała stronie wzięcie zgody od użytkownika na wysłanie jednej wiadomości uzupełniającej, po zakończeniu 24-godzinnego okna przesyłania wiadomości. Od 16 grudnia nie będzie można przesyłać po 24 godzinach informacji dodatkowych, nawet jeśli użytkownik zgodził się na ich dostarczenie.

Zapomnijmy o przeglądzie informacji o użytkownikach. Imię, nazwisko, płeć, lokalizacja danego użytkownika nie będą dla nas widoczne. Nie będziemy wiedzieli skąd dana osoba do nas pisze. Użytkownik będzie dla nas totalnie anonimowy, przez co zmuszeni będziemy pytać go o informacje na jego temat.

Utrudnienia wiążą się również z wysyłaniem i odbieraniem multimedialnych plików. Messenger umożliwiał przesyłanie niemal wszystkich rozszerzeń wiadomości multimedialnych: filmy, zdjęcia, pliki PDF. Po zmianach będzie można wysyłać tylko zdjęcia. Co więcej, w ich przypadku również możemy napotkać ograniczenia.

Co będzie działać?

5a2834f2f914c31f008b854e?width=600&format=jpeg&auto=webp
Źródło: Business Insider

Rzeczą graniczącą z cudem staną się: przesyłanie plików, opcje targetowania poprzez wykorzystywanie danych Messengera czy zbieranie danych. Są jednak elementy, które na Facebooku będą funkcjonowały nadal.

Nadal będzie można dostarczać aktualizacje dzięki tagom (Message Tags) w formie wiadomości, niestety bez możliwości wysyłania ofert, rabatów i kuponów. Odpowiedzi automatyczne do użytkowników wciąż będą się pojawiać w stosunku do tych, którzy rozpoczynają rozmowę – dla twórców botów to szczególnie ważna informacja.

Oprócz tego, ograniczenia nie wpłyną na funkcjonowanie tzw. protokołu przekazania (Handover Protocol), zwanego również logiką Facebooka. Nadal będzie możliwość wyboru aplikacji, które dla użytkowników poprzez Messengera generują automatyczne odpowiedzi. Z ulgą odetchnąć mogą Ci, którzy integrują z Facebookiem kilka systemów.

Od 16 grudnia trzeba będzie liczyć się z niechcianymi zmianami. Optymistyczny jest fakt, że prowadzenie kampanii będzie możliwe dzięki światełkom w tunelu, jak np. funkcjonalność, która rozpoczyna z użytkownikiem rozmowę, gdy ten na FB zostawi komentarz, albo Omnichannel – umożliwiający działanie wielokanałowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyciekły dokumenty ujawniające masową infiltrację światowych firm przez Komunistyczną Partię Chin

Wyciekły dokumenty ujawniające masową infiltrację światowych firm przez Komunistyczną Partię Chin

UOKIK nałożył 723 miliony złotych kary na Biedronkę

UOKIK nałożył 723 miliony złotych kary na Biedronkę