w

Radny z Krakowa chce wprowadzić zakaz wstępu do komunikacji miejskiej dla niezaszczepionych

Czy nie powinniśmy wprowadzić od 1 lipca zakazu korzystania z komunikacji miejskiej przez osoby, które nie mają przynajmniej jednej szczepionki na koronawirusa? – proponuje radny Łukasz Wantuch.

Według sondażów nawet więcej niż połowa Polaków może się nie zaszczepić. W tej sytuacji Wantuch zaproponował zakaz wstępu dla niezaszczepionych do gminnych basenów, teatrów, muzeów, a także pojazdów MPK.

– Zakaz obowiązywałby przez 12 miesięcy, do czasu zakończenia czwartej i piątej fali, które niedługo się pojawią. Mówię o twardym zakazie, nie uchwale kierunkowej, czyli zmianie uchwały NR XXI/231/11 Rady Miasta Krakowa z dnia 6 lipca 2011 r. w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe – podaje Wantuch.

Radny podkreśla, że w kwestii tego typu rozwiązań nie ma co liczyć na rząd. W tej sytuacji sprawy w swoje ręce powinien wziąć samorząd. – Nie możemy wiele, ale możemy „coś”. Moim zdaniem zasada powinna być prosta: „Jeżeli celowo, z powodu ideologii lub własnego „widzimisie” narażasz innych na utratę życia lub zdrowia, to nie oczekuj, że będziemy Ciebie traktować jako równego” – pisze w mediach społecznościowych Łukasz Wantuch. 

Radny proponuje również, by bilet miesięczny dało się kupić tylko po okazaniu świadectwa szczepienia. Z kolei bez tego dokumentu dopłata do biletu jednorazowego wynosiłaby 250 zł.

Popatrzcie na osoby, które podróżują tramwajem lub autobusem. Zastanówcie się, czy w imię „wolności” powinniśmy ich narażać na utratę życia lub zdrowia. Jeżeli nie zaczniemy działać i to twardo, epidemia będzie towarzyszyła nam przez cały ten rok i następne – dodał.

image 66

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy hossa surowców trwa? Czy złoto urośnie? srebro

Hossa surowców zahamowała – krótkoterminowy spadek?

TSUE nakazał Polsce natychmiastowe wydobycie węgla brunatnego w kopalni Turów do czasu rozstrzygnięcia merytorycznego sporu. Decyzja ta wiąże się ze skargą Czech, w ocenie których kopalnia Turów ma negatywny wpływ na regiony przygraniczne, gdzie zmniejszył się poziom wód gruntowych.

Ugoda w sprawie kopalni Turów – porozumienie z Czechami