w

Rząd zatrwożony skalą akcji #otwieraMY

Rząd zatrwożony skalą akcji #otwieraMY

Rząd zatrwożony – skala akcji #otwieraMY zaskoczyła wszystkich.

Jak zaznaczył Sławomir Grzyb, do Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej dotarły informacje, że sanepid tylko jednego dnia przeprowadził ponad 1300 kontroli w ponownie otwartych lokalach, stąd wiadomo, jaka jest skala otwarć – łącznie nawet 20 tys. lokali gastronomicznych.

Przedsiębiorcy już się nie boją. Biznesy są masowo otwierane. Polacy doszli do wniosku, że przetrwanie jest najważniejsze. Skala akcji przeraża nawet rząd. Władza nie spodziewała się takiej ilości otwarć, jeszcze niedawno wiceminister Olga Semeniuk mówiła o zaledwie 70-80 obiektach gastronomicznych w skali całego kraju. Jak widzimy, jest trochę inaczej.

  • Informacje o kilkudziesięciu tysiącach otwartych lokali gastronomicznych to zatrważające dane – oceniła w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. 

Wiceminister odniosła się w TVP1 do informacji o tym, że w czasie minionego weekendu ponad 20 tys. obiektów gastronomicznych zostało otwartych mimo obowiązujących obostrzeń przeciwepidemicznych.

  • Pomoc, którą kierujemy do przedsiębiorców i środki finansowe z budżetu muszą być kierowane tak, aby prawa przestrzegać. Pomimo wszystko musimy prawa przestrzegać – zaznaczyła Semeniuk.

Jak przyznała przedstawicielka resortu, dane, którymi dysponuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii mówiły wcześniej o ok. 70-80 otwartych obiektach. Informacje o kilkudziesięciu tysiącach otwartych lokali są “zatrważające” – oceniła Olga Semeniuk.

  • Zdaniem wiceminister Semeniuk obserwacja sytuacji epidemicznej w Europie pozwala zachować jedynie kontrolowany optymizm w kwestii odmrażania gospodarki w Polsce. “Każda oś czasu, którą przedstawimy, będzie bardzo często komentowana ze względu na to, że może być zaburzona przez sytuację europejską i inne szczepy koronawirusa SARS-CoV-2” – stwierdziła.
  • Semeniuk poinformowała, że Polska prowadzi obecnie rozmowy z partnerami zagranicznymi dotyczące możliwości zwiększenia wolumenu szczepionek. Jak podkreśliła, program szczepień jest najważniejszym elementem realizacji odmrażania gospodarki.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sylwester marzeń udany. Przedsiębiorca z Trójmiasta obchodzi obostrzenia

Sylwester marzeń udany. Przedsiębiorca z Trójmiasta obchodzi obostrzenia

Znany poznański lokal zamyka się z powodu… “potwornego zmęczenia tym krajem”

Znany poznański lokal zamyka się z powodu… “potwornego zmęczenia tym krajem”