w ,

UOKiK będzie walczyć z naganiaczami na piramidy. Na pierwszy ogień bierze się za Żukiewicza

comment 7jRtQM8PA41ZeR26RrjU0vr3GF76CosO
Na zdjęciu Damian Żukiewicz trzyma broń, a obok kolejny naganiacz

Damian Żukiewicz ze swoją żoną zabłysnęli kilkukrotnie przeklinając na Polaków, że to głupi naród, bo nosi maseczki, a jedyną wolność finansową zapewni Ci jego kolejny scam. Od kilku lat Damian bryluje w internecie w kółko nawijając o super inwestycjach w piramidy finansowe.

Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny zamierza karać nie tylko twórców systemów promocyjnych typu piramida, ale też osoby, które je propagują. – podaje w poniedziałkowym komunikacie.

Prezes Urzędu wszczął pierwsze takie postępowanie przeciwko youtuberowi Damianowi Żukiewiczowi, który w ocenie instytucji: miał ze współpracownikami namawiać do inwestowania w systemy obiecujące korzyści zależne od wprowadzenia nowych osób.

To pierwsze takie postepowanie UOKiK, gdzie toczy się przeciwko promotorowi. Polega to na tym, że konsument jest nawiamy do udziału w projekcie w roli inwestora w systemie sprzedaży w zamian za obietnicę wynagrodzenia lub innych korzyści materialnych, które są uzależnione przede wszystkim od wprowadzenia do systemu kolejnych osób, a nie od sprzedaży czy konsumpcji produktów.

Obecnie oszuści używają do pseudo-inwestycji: tokenów, kryptowalut, pakietów edukacyjnych, apartamentów, etc…

Damian Żukiewicz działa również pod nazwą Investprovider. Jak wiemy, bohater od lat nagania na wszystkie scamowe projekty typu FutureNet i FutureAdPro obiecując kosmiczne zyski.

Jak opisuje Urząd, Żukiewicz pisał, że jest najlepszym partnerem FutureNet na świecie i rekomenduje każdej zainteresowanej osobie możliwość pasywnego zarabiania.

Wystarczy, że zainwestujesz stówkę, a dziennie będziesz miał zyski tylko, że musisz namówić innych, aby wykupili pakiety do 1000 dolarów.

UOKiK ostrzegał przed nimi już w marcu 2019 roku. W lipcu 2020 prezes Tomasz Chróstny wydał decyzję w której uznał, że to nielegalne systemy promocyjne typu piramida.

UOKiK podaje, że w podobny sposób Damian Żukiewicz mógł promować też sieć NetLeaders, to inna nazwa firmy CL Singapore, która jest odpowiedzialna za DasCoin.

Stały schemat, kupujesz licencje od 100 euro do 25 tysięcy euro i dostajesz obietnicę zysków.

Prezes UOKiK stawia również zarzuty za którymi stoją zbiorowe pozwy konsumentów spółki NTIM z Wrocławia.

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK: Promowanie systemu typu piramida i wprowadzenie konsumentów w błąd to nieuczciwe i niedopuszczalne praktyki rynkowe. Jeśli zarzuty się potwierdzą, zamieszam nałożyć sankcje finansowe na wszystkich odpowiedzialnych. Żadna osoba, która uczestnicząc w takim zakazanym przez prawo systemie namawia innych do udziału w nim i tym samym naraża ich na straty, nie powinna czuć się bezkarnie.

123262487 2450227985278323 3886970974673439382 o

josep maria bartomeu

Barcelona musi zaoszczędzić 190 milionów euro, by nie zbankrutować

Lockdown: wąska droga między kryzysem służby zdrowia, a kryzysem gospodarczym