w ,

W Hiszpanii odwołano burmistrza za zamknięcie baru!

hiszpania bar
abtaver
Źródło: pedeka.pl

W gminie Jabaloyas, znajdującej się we wschodniej części Hiszpanii, mieszkańcy odwołali burmistrza. Powodem tej decyzji było zamknięcie przez niego ostatniego baru, jaki w gminie się znajdował. Jak widać, mieszkańcy kulturowo byli związane z tego typu miejscami spotkań, umożliwiającymi spożywanie trunków i rozmaitych posiłków.

Knajpa okazuje się w tym regionie najlepszym sposobem komunikacji i przekazywania informacji. Mimo epoki smartfonów i komputerów, których funkcje i możliwości umożliwiają – jak się wydaje – atrakcyjniejszą formę rozrywki, czyli różne rodzaju gry, okazuje się, że bywalców w knajpach nie brakuje. Burmistrz Jabaloyas nie spodziewał się takiej reakcji wyborców po ogłoszonej decyzji.

Decyzja ta nie wynikała z powodów epidemiologicznych, ale była motywowana zemstą na właścicielu knajpy. Spór dotyczył jednej z nieruchomości, znajdującej się w regionie. To wywołało niechęć mieszkańców w stosunku do burmistrza, przez co 60 osób w głosowaniu nie udzieliło mu wotum zaufania. Sytuacja jest tym bardziej zdumiewająca, że przez 12 lat mieszkańcy uważali burmistrza za osobę najbardziej odpowiednią i kompetentną na stanowisko, jakie zajmował.

W małej wsi, takiej jak Jabaloyas, bar jest czymś więcej niż jakimś obiektem hotelowym. Mieszkańcy twierdzą, że był dla nich miejscem spotkań sąsiadów w dobrych i złych sytuacjach życiowych, miejscem zdobywania informacji dla lokalnej ludności i dla przybyszów, a także salą zabaw na rozmaite doroczne zabawy – podaje jeden z hiszpańskich dzienników

A gdyby w Polsce lud się sprzeciwił?

Skoro w Hiszpanii mieszkańcy po jednej błędnej decyzji (zamknięciu baru) wyrzucili uznawanego przez wiele lat burmistrza ze stanowiska, to jak Polacy powinni się zachować w stosunku do niekompetentnych i zakłamanych rządów PiS, zamykających wszystko co się da?

Obecny rząd, tłumacząc się pandemią, zamknął siłownie, baseny, centra fitness, uniemożliwił spędzanie wolnego czasu w gastronomii, a informację o zamknięciu cmentarzy podał na kilka godzin przez ustanowieniem tego stanu rzeczy. Brak pomysłów na walkę z wirusem sprawia, że rząd w sposób bardzo dotkliwy utrudnia życie przedsiębiorcom i pracownikom.

Kierując się sposobem myślenia mieszkańców hiszpańskiego Jabaloyas, nie powinniśmy naszej władzy już dawno wywieźć na taczkach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CZY KOMUNIZM ZOSTAŁ OBALONY?

CZY KOMUNIZM ZOSTAŁ OBALONY?

koronawirus w odwrocie

19 152 przypadków! Wirus w odwrocie?