w ,

Średnie ceny paliw przekroczyły już 6 zł za litr, a to oznacza dalszy wzrost inflacji

Średnie ceny paliw przekroczyły już 6 zł za litr

Z każdym dniem na stacjach benzynowych widzimy coraz większe liczby, które wprowadzają kierowców w osłupienie. W niepamięć odeszły już ceny poniżej 4 zł za benzynę czy poniżej 2 zł za gaz. Teraz musimy płacić dużo więcej, co skutecznie drenuje nasze portfele.

Na stacjach bijemy kolejne rekordy. Średnie ceny paliw przekroczyły już 6 zł za litr. Według najnowszych danych zebranych przez e-petrol.pl litr benzyny 95 kosztuje w kraju średnio 6,01 zł, co oznacza wzrost o 2 grosze w stosunku do poprzedniego tygodnia. Litr oleju napędowego też przez ten czas podrożał o 2 grosze i kosztuje teraz 6,02 zł.

Na stacjach bijemy kolejne rekordy. Średnie ceny paliw przekroczyły już 6 zł za litr. Według najnowszych danych zebranych przez e-petrol.pl litr benzyny 95 kosztuje w kraju średnio 6,01 zł, co oznacza wzrost o 2 grosze w stosunku do poprzedniego tygodnia. Litr oleju napędowego też przez ten czas podrożał o 2 grosze i kosztuje teraz 6,02 zł.
Źródło: e-petrol

Aktualna cena ropy Brent wynosi 79,72 dol. za baryłkę

image 193
Źródło: Investing.com

Inflacja w Unii Europejskiej

Wzrost cen jest trendem, który możemy obserwować obecnie w całej Unii Europejskiej. We wczorajszym odczycie Eurostatu pokazali nam się nowi liderzy. Przykładowo, ceny na Litwie rosły aż o 8,2% r/r w październiku.

Wzrost cen jest trendem, który możemy obserwować obecnie w całej Unii Europejskiej. We wczorajszym odczycie Eurostatu pokazali nam się nowi liderzy. Przykładowo, ceny na Litwie rosły aż o 8,2% r/r w październiku.

Zobacz także: Inflacja w całej Unii Europejskiej wymyka się spod kontroli! Eurostat podaje coraz gorsze dane


Inflacja w Polsce:

Warto podkreślić, że obecna sytuacja sytuacja rynkowa może przełożyć się na dalszy wzrost inflacji w Polsce. Jak podkreślili analitycy mBanku – do dwucyfrowej inflacji w Polsce w styczniu 2022 roku wystarczy kontynuacja wzrostów cen energii jak w październiku (~3% m/m), utrzymanie dotychczasowego przyspieszenia cen żywności, wzrosty cen paliw o dalsze 5% i podwyżka cen gazu i prądu (rachunek!) o 20% w styczniu.


Zobacz także: Inflacja w październiku wystrzeliła. GUS podał finalny odczyt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

obostrzenia sanitarne beda sprawdzane

Sanepid zapowiada ostre kontrole w sklepach. Chodzi o zasady sanitarne

wirus nie zakloci swiat

Niedzielski: Mało prawdopodobne, że Covid-19 zakłóci Boże Narodzenie